Za okny už to vypadá, že je skoro jaro a proto spousta z vás (nás) využije každý příležitosti na to, vyjet někam na výlet. My s Kubou věčně bojujeme s tím, že nám dochází nápady kam vyjet z Prahy a tenhle článek vzniká pro ty z vás, co máte stejný problém.

Pojďme se teda podívat na pár míst, kam se dostanete z Prahy zhruba do hodinky.

1. Vyhlídka máj / Smetanova vyhlídka

Máj je jedna z nejznámějších vyhlídek, na kterou se za posledních pár let ženou davy a davy lidí a já se nedivim.  Z Prahy se tam dostanete zhruba za hodinku a výhled vás čeká nádherný. My s Kubou máme už takovou malou skoro tradici, že tam spolu jezdíme aspoň jednou za rok. Měli jsme tam totiž třetí rande a mně se pokaždý vybaví, jak jsem byla nervozní! 😀 Kuba měl zrovna narozeniny a já mu zapalovala svíčky na muffinu a nevěděla jsem, jestli si o mě nebude myslet, že jsem trapná 😀 No ještě že už tyhle starosti nemam 😀
Jedna z mých nejoblíbenějších rad je vyjet na vyhlídku brzo. Lidí je tam fakt habaděj a ráno je jich samozřejmě míň než odpoledne.
Když tam budete, nezapomeňte na Smetanovu vyhlídku. Je kousek od Máje a stojí taky za podívanou. A není tam tolik lidí. My tam dokonce předloni spali na louce ve stanu a opíkali buřtíky.

2. Svatý Jan pod Skalou

Tahle krásná vyhlídka je zhruba 40 minut od Prahy a rozhodně stojí za to. Musíme si vyšlápnout malej krpálek, ale je to krása krás. Lidí zase spousta, ale to je všude. Z vyhlídky máte krásnej výhled na okolí a když už tam budete, projděte se nahoře, než se rozhodnete jít zpátky dolů. My tam byli na podzim po dešti a byla to teda hodně výzva vylézt po klouzajícím bahně a listí nahoru. 😀

3.  Velká Amerika, Karlštejn

Tuhle dvojici určitě taky všichni znáte. Na Karlštejně jsem byla snad stokrát jako malá, ale proč se tam nevydat znova? Cestou nahoru si můžete v pekařství koupit nejlepší koláče na světě na Karlštejně! Bohužel Vám už neřeknu, jak se pekárnička, kde je prodávají, jmenuje.
Karlštejn vždycky spojíme s výletem na Velkou Ameriku (lom) a následně to všechno zakončíme pořádnou prasárničku v Blackdog Beroun na burgeru. S nacpanýma bříškama jste pak zase za třičtvrtě hodinky zpátky v Praze.

4. Ještěd

Do Liberce je to z Prahy taky kousíček a výlet můžete spojit s návštěvou jedné z vyhlášených Libereckých kaváren. Lanovkou sem nikdy nahoru nejela. Ale když si to vyšlápnete pěšky, máte z toho hezkej výlet a ještě pro sebe něco uděláte. Nahoře si můžete dát třeba oběd.
Ještě hezčí výhled budete mít, když se hecnete a nahoru se dostanete na východ slunce (V tom případě vám odpouštím lenost a klidně si to vyjeďte autem. Jako my, haha). Nečekejte ale, že to bude romantika a nahoře budete sami. O tom jak jsme si tam užili východ slunce my, si můžete přečíst tady.

5. Český Ráj

Prachovské skály jsou asi nejznámější skalní městečko a není se čemu divit, že ho navštěvuje tolik lidí. My jsme s Kubou tenhle výlet absolvovali pár let zpátky v zimě a co si pamatuju, bylo to skvělý. Nikde nikdo a skály jsme kvůli sněhu mohli sjíždět po zadku. 😀 Bez sněhu to bude asi trošku bezpečnější a nebude vám zima, jako nám.
Český ráj toho ale nabízí mnohem víc a tak se sem klidně můžete pořád vracet.. Příhrazské skály, Drábské světničky, Hrad Kost, Hrad Trosky a ještě mnohem víc.. 
Moc se nám líbilo Hruboskalsko, kde se točil i můj oblíbený film Jak dostat tatínka do polepšovny.

V létě se můžete zajet rovnou vykoupat na Malou Skálu. „koupaliště“ je tu udělané na jezu a voda je teda pěkně ledová, ale v těch pařácích co byly loni v létě to vážně bodne. :))

6. Kokořínsko

Tady taky není o čem mluvit. Kokořínsko je rozlehlý a bude vám chvilku trvat, než prozkoumáte všechny jeho krásy. Můžete navštívit například Čertovy hlavy, Cinibulkovu stezku, Hrad Kokořín, Hrad Houska a spoustu dalšího. Příroda je tu nádherná, takže se určitě nudit nebudete. Cesta vám z Prahy vám zabere zhruba hodinku.

7. Kutná Hora

V Kutný Hoře jste z Prahy taky za chvilu. Pokud budete mít hlad, určitě zajděte do restaurace V Ruthardce. Nevím jak to tam vypadá teď, ale my z toho kdysi byli hrozně nadšení. Jídlo jsme měli skvělý, pivo taky a seděli jsme na krásný zahrádce.
Malej tip ode mě – když nebudete chtít pořád cestovat autem, vyjeďte do Kutný Hory vlakem. Z Hlaváku jste tam za hodinu a jízdenka vás vyjde cca na 120,- Kč. Řidič bude šťastnej že konečně nemusí řídit a může si dát pivo a pro všechny to bude příjemný zpestření. My to kdysi absolvovali s Kuby zlomenou nohou. Doteď nechápu, že tam se mnou jel. Nachodil chudák s berlema kolem 12ti kilometrů.. Ach ty zamilovaný začátky vztahu, teď by mě poslal do háje. 😀

8. Hitlerův most

Tenhle únikátní most najdete nedaleko dálnice D1 kousek od obce Hulice. Most se začal stavět v roce 1939 ještě za Hitlera. Nikdy však nebyl dokončen. Na internetu všude píšou, že na most se prakticky není možné dostat, protože vstup je tam zakázán. My to ale zvládli. A bylo vidět, že nejsme první, ani poslední. Všude kolem je ticho a klid a místo vyloženě vybízí k tomu vzít si s sebou plavky a skočit do vody. To bych ale nedoporučovala, protože byste mohli dostat taky pěkně mastnou pokutu.
Tohle je pro dnešek ode mě asi vše. Mám pár tipů ještě v záloze, ale ty vám povím zase třeba někdy jindy.
Už nám ale dochází nápady na nová místa, takže budu ráda, když na oplátku poradíte něco i vy nám! 🙂
Share: