Prosinec nám začal nemocí, kterou jsme si přivezli z Krkonoš, kde jsme byli na víkend s kamarádama. Nejdřív onemocněl Kuba, pak já a postupně jsme si to předávali tak, že když začalo být jednomu líp, druhý ho hned zpátky nakazil. Já ve finále byla nakřáplá skoro 14 dní a modlila se, ať už to skončí. Nakonec jsme se toho zbavili – ťuk, ťuk a začal mi Vánoční maraton.

Po večerech jsem pekla cukroví a víkend věnovala balení dárků, zdobení stromečku a výrobě jedlých dárků.. Ty měly mimochodem velký úspěch a příští rok se na ně určitě vrhnu zase (i když je to hroznej opruz :D)! Po večerech jsme koukali na různý tématický filmy, takže já donutila Kubu k Lásce nebeský a Prázdninám a on mi to zase oplatil všema dílama Sám doma.
Týden před Vánoci jsem chytla konečně pořádnou vánoční náladu a s ní několik dní za sebou i pořádnou kocovinu. Vánoční večírky v práci i s kamarády nám daly zabrat a já měla v jednu chvíli pocit, že mi v žilách koluje místo krve svařák. Nakonec jsme přežili, ale chtělo to hodně sil, rozvoz pizzy a KFCčko ve 2 ráno.
Štědrý den i večer jsem strávila se svojí nejužší rodinou a jako vždy to bylo boží! Ségra zatím věří na Ježíška, takže to má pořád ještě to kouzlo. Přiznám se, že neprokecnout tohle velký tajemství je rok od roku těžší a těžší. Ale ty jiskřičky v dětských očích za to stojí.:)
Letos jsem dostala strašně teplých fuseklí. Asi už sem vážně profláklá tím, že je mi pořád zima. 😀 Ale Vánoce bez ponožek nejsou pravý Vánoce, s tím snad všichni souhlasíte!
Další dva dny jsme asi jako většina lidí strávili u příbuzných celodenním přežíráním, pitím a následně večerním koukáním na pohádky. Stihli jsme jich letos fakt hodně a kromě Popelky u mě pořád vede taky Princezna ze mlejna a Lotrando a Zubejda. Jaká je vaše nejoblíbenější? Miluju, jak všichni známe ty dialogy v pohádkách nazpaměť. 😀
27. jsem si při zkoušení oblečení v kabince blokla záda. Den před odjezdem na hory. Takže následovala injekce a modlitby, aby to do druhého dne přešlo. Nepřešlo.
S bolavýma zádama a milionem věcí jsme odjeli na Šumavu, kde nás trošku zklamal stav sněhu. Naštěstí nám stačilo 15 minut popojet autem a ocitli jsme se v pohádkový krajině zasypaný sněhem. Každý den jsme vyjeli na výlet a i když jsme tentokrát ani nelyžovali, vůbec nám to nevadilo. Před Vánoci jsem si pořídila novou výbavičku, takže jí určitě ještě využiju.:) Bohužel jsme si kvůli mým zádům nemohli dát žádnou pořádnou delší túru, takže se tam asi budeme muset brzo vrátit. :))
Silvestrovský večer jsme strávili u hraní her a popíjení gin-tonicu. Aktivity jsme s Kubou dohromady snad poprvé vyhráli, do Osadníků jsem se zamilovala a Macháčka prosím zase chvíli ne.
Doufám, že vy jste si Vánoce užili aspoň jako já a že rok 2019 jste odstartovali obklopený skvělýma lidma.
Mějte se krásně a vidíme se u příštího článku!
Share: