Nedávno jsme s Kubou vyrazili na výlet na Loket, kam jsme jeli primárně na koncert do jejich amfiteátru s výhledem přímo na hrad. (Krásný místo s atmosférou, doporučuju!)
Dvouhodinová cesta autem bez klimatizace nás dost zmohla, ale Prosecco po příjezdu nám (nebo aspoň mně?) energii zase dodalo zpátky!

Na Lokti jsme byli oba poprvé a překvapuje mě, že jsme se tam nevydali už dřív.
Je to nádhera. Dost lidí Loket přirovnává k Českému Krumlovu, ale my se shodli, že nás Loket zaujal mnohem víc. Rozhodně se nemusíte bát davu turistů na každym rohu. Což je podle mě velký plus!

Celé centrum Lokte je obehnáno řekou Ohře. Podél ní vede cyklostezka, kde se můžete projet na kole, nebo jenom projít a kochat se přírodou kolem.
Jedna z věcí co nesmíte při návštěvě Lokte určitě vynechat jsou vyhlídky, na které se dostanete z lesa od hlavní silnice, vedoucí kolem města. Můžete se na nich pokochat výhledem na celé město a okolí z několika úhlů a fakt to stojí za to !
My jsme přímo u vstupu do lesa k jedné vyhlídce nocovali v našem „5 milion star“ hotelu jménem Dacie. Po dlouhé době jsme totiž vyjeli na výlet, kde jsme spali v autě a byla to pecka! Přes silnici jsme měli výhled na hrad i se stolem a lavičkami, kde jsme si dali domácí bábovku ke snídani.
Rozlámaný jsme byli dost, ale ten pocit volnosti a snídani s tímhle výhledem nic nenahradí.

Už se nemůžu dočkat dalšího výletu, který nás čeká už příští týden. A určitě vám o něm napíšu!

 

Share: