Na létě krom koupaček a výletů miluju mimo jiné taky teplý večery, kdy můžu sedět dlouho do večera venku v tričku nebo šatech a je mi pořád příjemně. Když nejsme utahaný z práce, nebo nelítáme někde mimo Prahu, nejčastěji trávíme naše večery (odpoledne, dny?) někde „na pivku“. A Praha je kouzelná v tom, že nám nabízí nespočet míst, kde se dá příjemně posedět a užít si tu pravou letní atmosféru i mimo klasickou hospodu se zahrádkou. A já vám tady teď napíšu o těch mých úplně nejoblíbenějších místech. Sice je už léto skoro pryč, ale můžeme to brát jako ohlédnutí za těma neskutečně teplýma měsícema a taky jako inspiraci na léto příští. A nebo taky nemusíme čekat a můžeme vyrazit rovnou. Zatím máme krásně a na podzim se dá přece taky ještě sedět venku. I když třeba ve svetru a huňatý šále:))

1. Letná

Letnou podle mě musí znát úplně každý a kdo ne, měl by to okamžitě napravit. My tu rozhodně v létě trávímě nejvíc času. Nejradši chodíme ke kyvadlu. Přes letní měsíce vám tu v Containallu natočí pivo, víno, nealko, ale i namíchají různý drinky a u vedlejšího „stánku“ si můžete dát něco na zub. A večer si hodíte bokem při různých hudebních akcích. Na Stalinu je podle mě nejvíc friendly atmosféra a taky nejlepší výhled na Prahu.

Další naší oblíbenou variantou jsou Zahrádky, kde je občas pěkně náročný chytnout místo na sezení, i když je jich tam spousta. Tam ale pozor na vlastní občerstvení. Párkrát jsme si tam zkusili donést oběd a i když jsme měli koupené pivo na místě, neviděli to rádi. I tady se můžete pokochat krásnym výhledem.

2. Containall Stromovka

Byl poprvé otevřen letos v květnu a jedná se také o sezónní záležitost, takže si tu drink můžete vychutnat do konce září. Krom hudebních akcí se můžete přijít podívat na pravidelné letní kino a divadelní představení. Hned u „výčepu“ je nohejbalové hřiště a dvě beachvoleybalové. A to se vyplatí. Přes den je tam moc příjemná atmosféra a můžete spojit sport s večerním posezením. Letošní sezónou nově zavedl Containall na Letné i ve Stromovce zálohované kelímky a z toho já mám obzvlášť radost ! 🙂

3. Lokál Nad Stromovkou

Když už jsme u tý  Stromovky, tak  nesmim zapomenout na Lokál, kterej taky určitě všichni znáte. Ten Nad Stromovkou je můj nejoblíbenější. Jejich smažák určitě nemusim ani zmiňovat. Lepší prostě neexistuje. A kdo řiká že jo, tak kecá. Když si ale zrovna nejdete nacpat pupek, určitě oceníte možnost vzít si půllitr s jejich skvělym pivem ven a jít si s nim sednout třeba rovnou do Stromovky. 

4. Přístav 18600

I když se nejčastěji pohybujeme v Holešovicích, tak Karlín máme „coby kamenem dohodil“ a proto taky rádi chodíme na tohle super místo. Pro přesun z Holešovic využíváme možnosti přívozu, který má zastávku hned u Přístavu. Na tomhle místě nejvíc oceníme, že si sem můžeme přinést  gril a ugrilovat si vlastní dobroty. Pokud svůj gril nechcete tahat, můžete si na místě za 250 Kč gril i s uhlím vypůjčit, ale chce to předchozí rezervaci. A pokud jste spíš sportovní typ, můžete si zahrát beachvoleybal.

5. Hospůdka Na Hradbách

Sem nechodíme tak často, protože máme bližší místa, ale je to skvělá varianta kam jít, když jsme mimo Holešovice. A na Náplavku odtud seběhnete doslova za pár minut. Hospůdka se nachází přímo na vyšehradských hradbách, takže krásný výhledy zaručeny. Mají otevřeno celoročně, takže i v zimě se tu můžete stavit na pivo (punč, svařák?) a třeba si dát jen rychlou procházku po hradbách, než vám umrznou zadky.

6. Manifesto Market

Poprvé jsme v Manifestu byli teprve nedávno, ale myslím si, že si tu zaslouží být. Je to sice trošku dražší, ale svojí atmosférou si mě získalo. A taky tim výběrem jídla. Mlsání nikdy nebylo jednodušší! 😀 Jen se připravte na to, že se nachází v centru a tím pádem je tam pořád spousta lidí a večer trochu boj o místa k sezení.

7. Art and food ZOOna

Tohle street foodový místo se nachází v Troji hned vedle ZOO a je to super místo na víkendovou návštěvu. Mimo piva a dalších nápojů si tady můžete užít spoustu skvělýho jídla. Kolem vede cyklostezka podél Vltavy, takže je to super zastávka při projížďce na bruslích, nebo třeba našem milovanym Rekole. Ale radši se tu zastavte až po odvedenym výkonu. Garantuju vám, že se nebudete moct hnout:))

To je z mých oblíbenců pro dnešek vše. Napište mi, kde rádi trávíte letní večery vy?

 

Share: